RETRO A VINTAGE style – POHODA A ELEGANCIA V KAŽDOM DETAILE

21.04.2013

Deň beží rýchlo ako splašený kôň. Zamračené uponáhľané tváre v dopravnej zápche.  Za sklami áut, ktoré všetky vyzerajú ako kus plastelíny hodený o horúci asfalt. Na kapote dva nevydarené výsledky šialenej súťaže dizajnérov o najkomplikovanejší tvar svetla. Menia sa len farby a emblémy značiek, čistá nuda a stereotyp. Pretavený do zbytočne drahých dizajnov a emisných limitov, ktoré sú tiež len podvodom. Vtom vidíte na chodníku niečo k užasnutiu jednoduché – starý bicykel.

 

V jednoduchosti je krása

Ani vývoj bicyklov sa nevyhol globalizačnému trendu. Každým rokom sa objavuje záplava nových modelov obrovského množstva rôznych značiek. Zápas o čo najväčší podiel zo zákazníkovho mešca,  prezlečený za nové dizajny, zložité technické vychytávky a najoptimálnejší priemer kolesa. Stačia však pedále, sedlo, korman, 2 kolesá a malý zázrak je na svete.  K tomu to najprimitívnejšie parabolické svetlo s okrúhlym sklíčkom. Dokonalé a nádherné zároveň. 

 

Závan nostalgie i návrat ku koreňom 

Retro štýl je návratom ku koreňom. Do obdobia poctivej ručnej práce tu u nás doma, v Európe.  K nostalgickému pôvabu veteránov. Do doby, keď každý bicykel bol umeleckým dielom. Keď mali nádherné dámy i elegantní páni svoj štýl a charizmu. História sa vracia, „vynálezom posledných rokov" sú bicykle s 29" kolesami. Pritom už viac než pred 100 rokmi brázdili naše cestičky bicykle s obrovskými 30" kolesami.  Vychutnajte si i Vy pôžitok a eleganciu jazdy na najväčších bicyklových kolesách. 

 

Renovovaný bicykel =  originál len pre teba

V súčasnosti existuje množstvo značiek ponúkajúcich nové klasické a retro bicykle. Ponuku nájdete aj našom e-shope. http://www.1stopa.sk/kategoria-produktov/5/59/178/retro-a-veterany No zrenovovaný bicykel je vždy originál.  Je možné vkusne skĺbiť pôvodný 50-ročný bicykel s elegantným dizajnom a technickými vymoženosťami súčasnosti. Dá sa zrenovovať i do pôvodného stavu – do vitríny pre parádu, no onoho užitočnejšie je zrenovovať bicykel ku každodennému použitiu.  Vznikne tak jedinečný elegantný bicykel, ktorý nemá nikto iný. A navyše to pomôže našej planéte, veď každá „recyklácia" bicykla je významnou ekologickou úsporou.

 

Súčasný trend i pozitívna emócia na každý deň

Naša vláda už v 1. polovici 3. tisícročia vymyslela, že pohyb je zdravý a že treba treba podporovať ekodopravu a zdravší životný štýl. Okrem iného i dochádzanie do školy, či práce na bicykli. V praxi pôjde ako väčšinou, len o prázdne frázy a volebné triky.  No svet  (žiaľ už aj ten „východný") je ďaleko pred nami. V rozvoji EKOinfraštruktúry ako aj rôznych sympatických trendoch – napr. návrat RETRO a VINTAGE štýlu, HIPSTEROV, a. p. Pritom stačí tak málo. Zastaviť sa, vysadnúť na bicykel a len si užívať slobodu a vietor vo vlasoch.

Čo môže byť krajšie ako tento nádherný pocit ?